Реєстрація у Державному реєстрі – отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків іноземним громадянином.
Випадки, коли отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру) іноземним громадянином є обов’язковим:
- Працевлаштування в Україні;
- Навчання в Україні;
- Отримання посвідки на проживання в Україні;
- Оформлення українського громадянства;
- Для відкриття банківського рахунку в Україні;
- При реєстрації юридичної особи, а також при входженні до складу засновників (акціонерів)
- Підписання нотаріально-завірених договорів.
Для реєстрації у Державному реєстрі (одержання реєстраційного номера облікової картки платника податків – РНОКПП):
- Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що засвідчує особу, та завірений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) та копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні).
- Фізична особа подає Облікову картку до контролюючого органу за своїм місцем проживання або за власним бажанням – до контролюючого органу за місцем отримання доходів. Фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, представляє Облікову картку до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування. Фізичні особи – іноземці та особи без громадянства подають Облікову картку до територіальних органів Міндоходів України в областях, містах Києві та Севастополі, а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватися як платники податку в податкових органах в районах, містах, районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекціях, відповідні місцем проживання в Україні, зазначеному у свідоцтві.
- Додаткові документи необхідні для подачі Облікової картки фізичної особи через уповноважену особу або законного представника:
- Документ, що засвідчує особу такого представника,
- Ксерокопія документа, що посвідчує особу довірителя,
- Довіреність, завірена в нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі (для пред’явлення), і його копії.
- Для реєстрації іноземці та особи без громадянства додатково подають засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад українською мовою документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства (після пред’явлення повертається), та копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні).
- Реєстрація іноземців та осіб без громадянства здійснюється після виконання вимог Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150.
- Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня подачі до контролюючого органу Облікової картки.
- За зверненням фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Регулюється:
Наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків»