Верховна Рада України спростить ведення бізнесу IT-компаніям і фрілансерам

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який полегшить життя всім експортерам послуг. За прийняття Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг) “№4496 проголосувало 246 народних депутата.

 закон 4496

У парламенті зареєстрований законопроект, який дозволить українським ІТ-компаніям укладати договори з клієнтами по email, по схемі публічної оферти, в електронній формі або ж просто виставляючи рахунок (інвойс) – замість паперової форми документів з обов’язковими мокрими печатками.

Про це повідомила Вікторія Пташник, народний депутат і учасник робочої групи, яка розробляла законопроект.

«Нарешті ми зареєстрували законопроект про усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», – написала Вікторія Пташник.

Цю новину український IT-аутсорс чекав з літа 2015 року. Проект – остання ланка в ланцюзі змін, необхідних для спрощення звітності експортерів, а також для простого і оперативного зарахування ними валютної виручки.

Законопроект №4496 істотно спрощує експорт послуг з України. Найбільшу користь від нього повинні отримати українські фрілансери і взагалі ІТ-галузь – повідомив заступник міністра економіки Максим Нефедов.

У разі прийняття закону IT-галузь, фрілансери і всі ті, хто поставляє послуги за кордон (і цим приносить валютну виручку в Україну), чекають наступні нововведення:

  • Можливість укладати електронні, а не паперові договори
  • Визнання інвойсу та відмова від актів виконаних робіт
  • Лібералізація валютного регулювання при експорті послуг
  • Не потрібно переклад документів з англійської мови

«Законопроект був узгоджений з представниками Національного банку України, за що величезне спасибі Владиславу Рашковану (в.о. заступника голови НБУ) І його команді», – пише Вікторія Пташник.

За її словами, проти законопроекту можуть виступити представники податкових органів – бо в разі його прийняття вони фактично втратять можливість штрафувати експортерів послуг за порушення термінів надходження валютної виручки.