Альфа-Омега

Що робити, якщо ти потрапив у ДТП?

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди стрес для водія, яким би досвідченим він не був. Особливо така неприємність збиває з пантелику тих, хто потрапив в ДТП вперше.

Пункт 1.10 Правил дорожнього руху (далі – ПДР), що затверджені Постановою Кабінету Міністрів  України № 1306 від 10 жовтня 2001 року встановлює, що дорожньо-транспортна пригода –це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Відповідно до п. 2.10 ПДР, у разі причетності до ДТП  водій зобов’язаний

Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1395 від 07.11.2015 року «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» (надалі – Інструкція) затверджено Інструкцію, яка визначає процедуру оформлення поліцейськими патрульної поліції матеріалів.

Розділ VIII Інструкції визначає особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП (дана стаття є однією з найбільш застосовуваних).

Так, у разі порушення водіями ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці ДТП складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб.

До протоколу про адміністративне правопорушення додаються

  1. схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;
  2. пояснення учасників ДТП та свідків (у разі їх наявності);
  3. показання технічних приладів (у разі їх наявності);
  4. показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);
  5. інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Копія схеми та/або фотографії з місця ДТП надаються учасникам пригоди за їх письмовою заявою в підрозділі патрульної поліції.

«Європротокол»

Відповідно до п. 2.11 ПДР, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.

У разі настання ДТП за участю транспортних засобів, зазначених у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови:

  1. експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована;
  2. відсутності травмованих (загиблих) людей;
  3. за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП;
  4. за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та у разі складення такими водіями спільного повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка (так званий «Європротокол»), водії згаданих транспортних засобів після складення ними Європротоколу звільняються від обов’язків, передбачених підпунктами «д» – «є» вищезазначеного пункту 2.10 ПДР.

Практичні поради при ДТП

Exit mobile version