Пряме врегулювання за ОСЦПВ стартувало в Україні з 1 грудня

Пряме врегулювання страхових випадків з обов’язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів в Україні стартувало з 1 грудня 2016 року.

ОСАГО

Система прямого врегулювання в Україні починає роботу в добровільному режимі. Обов’язковим механізм стане вже після прийняття законодавчих змін, передбачених законопроектами №3551 і №3670, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет дав дозвіл на узгоджені дії у вигляді укладення МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків, обмеживши його дію двома роками.

Що дає впровадження системи прямого врегулювання збитків?

  1. Удосконалення надання страхових послуг по ОСЦПВ за рахунок посилення боротьби за споживача між страховими компаніями.
  2. Можливість для страхувальника при укладанні договору страхування отримати і проаналізувати інформацію щодо якості надання послуг конкретної страхової компанії, зокрема термінів врегулювання, порівняти ці показники різних страховиків.
  3. Можливість страхувальників при укладанні договору страхування особисто вибирати компанію, яка буде виплачувати збиток в разі ДТП, спираючись на інформацію про якість виконання нею зобов’язань.
  4. Стимул страховій компанії в повному обсязі і своєчасно сплачувати страхове відшкодування, оскільки платить «своєму» клієнтові, і в разі своєчасного і якісного врегулювання страхової події може розраховувати на те, що страхувальник побажає переукласти договір ОСЦПВ на наступний період.
  5. Спрощення та скорочення термінів процедури врегулювання збитків. Найважливішою перевагою системи прямого врегулювання стане гарантія своєчасного отримання страхового відшкодування потерпілим. Для забезпечення виконання зобов’язань один перед одним, страховики сформують додатковий гарантійний фонд в розмірі 50% середньомісячного обсягу страхових виплат.

Підписали угоду про пряме врегулювання уповноважені представники 16 великих страховиків. Ще близько 10 страховиків мають намір приєднатися до системи прямого врегулювання найближчим часом.

МТСБУ розраховує, що з часом всі страховики, що працюють на ринку ОСЦПВ, приєднаються до Угоди і кожен потерпілий в ДТП отримає можливість скористатися механізмом прямого врегулювання.

Хто з страховиків бере участь в проекті?

Страховики, які підписали угоди про пряме врегулювання, прийняли рішення підтвердити, що угода про пряме врегулювання від 24 березня 2016 набирає чинності з 1 грудня 2016 року.

Протокол до Угоди, що підтверджує приєднання страховиків до системи прямого врегулювання, підписали уповноважені представники 16 страховиків: АХА Страхування, Арсенал Страхування, PZU Україна, ВУСО, АСКА, Оранта, ПРОСТО-страхування, УНІКА, Провідна, ІНГО Україна, Універсальна, Міжнародна СК, КРЕДО, АСКО-Донбас Північний, Колоннейд Україна і Брокбізнес.

Ще близько 10 страховиків мають намір приєднатися до системи прямого врегулювання найближчим часом.

МТСБУ розраховує, що з часом все страховики, що працюють на ринку ОСАЦВ, приєднаються до Угоди і кожен потерпілий в ДТП отримає можливість скористатися механізмом прямого врегулювання.

Джерело: http://www.mtsbu.ua/ua/presscenter/news/119337/