Крадіжка та відповідальність за неї

КражаНеобхідно знати відмінності між дрібною крадіжкою, яка вважається адміністративним правопорушенням і крадіжкою, яка тягне кримінальне покарання.

Ст. 51 Кодексу про адміністративні правопорушення містить поняття дрібної крадіжки – викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати.

 1. Вчинення дрібної крадіжки тягне за собою наступне покарання:
  • штраф від 170 грн. до 510 грн., або виправні роботи (у такому разі, у правопорушника примусово відраховується 1/5 його заробітку (20%) за його місцем роботи). Також може бути призначений (присуджений) адміністративний арешт, тобто примусове поміщення в ізолятор тимчасового утримання (або в іншу установу, за рішенням органів внутрішніх справ (міліції). Термін від 5 до 10 діб. Адміністративний арешт може призначатися тільки судом.
 2. Якщо людина скоїла дрібну крадіжку, понесла адміністративне покарання і на протязі року здійснила її знову покарання буде наступним:
  • штраф від 510 грн. до 850 грн., або виправні роботи на строк від одного до двох місяців (з відрахуванням 20% від заробітку), або адміністративний арешт (термін від 10 до 15 діб).

Крадіжка вважається дрібною, якщо вартість майна (речі) не перевищує 121 гривні.

Також існує кримінальна відповідальність за крадіжку (таємне викрадення чужого майна (речі)). Ст. 185 Кримінального кодексу передбачає покарання.

 1. штраф від 850 грн. до 1700 грн.;
 2. громадські роботи (безоплатне виконання суспільно корисних робіт, у вільний від роботи чи навчання час) на термін від 80 до 240 годин (не більше 4 годин на день);
 3. виправні роботи на строк від 6 місяців до 2-ох років (за місцем роботи з примусовим відрахуванням 1/5 його заробітку (20%) державі);
 4. арешт на строк від 1 до 6 місяців;
 5. позбавлення волі (виправна колонія, в’язниця) на термін від 1 до 3 років.

Крадіжка вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб (тобто злочин скоюється декількома (два і більше) людьми, які домовилися до початку злочину про його вчинення):

 1. арешт на строк від 3 до 6 місяців;
 2. обмеження волі на строк від 1 до 5 років;
 3. позбавлення волі на строк від 1 до 5 років.

Крадіжка майна, якщо вона сталася в результаті проникнення в житло, або  інше приміщення або склад, а також крадіжка, в результаті якої було завдано значної шкоди (збитки) потерпілому (збитки від 1700 до 4250 грн.) Карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Крадіжка, вчинена у великих масштабах(більше 152 тисяч 250 грн.) Карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Крадіжка вчинена в особливо великих розмірах (масштабах), що перевищують 365 000 400 грн.) або організованою групою (стійким об’єднанням, де є організатор, пособник, виконавець) карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією (примусовим вилученням) майна злочинця.